Masaż Yeshe Nuad - bierna joga

Masaż Yeshe Nuad w ofercie Atelier Masażu Beaty Juengst w Bydgoszczy

Yeshe Nuad jest to styl autorski w masażu. Wykorzystywane w nim techniki opierają się przede wszystkim na masażu Nuad Boran. Tradycyjny/Starożytny Masaż Tajski, który ewoluuje od 2500 lat, jak większość azjatyckich metod, jest nakierowany na całościową pracę z ciałem. Koncentruje się nie tylko na systemie mięśniowym, ale również dostrzega centra i kanały energetyczne, którymi płynie energia witalna. Same techniki przypominają akupresurę Shiatsu połączoną z asanami w jodze. Nuad łączy też techniki, które zwykle stosowane są oddzielenie, tj.: praca z powięziami, z punktami spustowymi, terapia neuromuskularna. Yeshe Nuad jest zabiegiem dostosowanym do europejskiej kultury i wzbogacony o techniki terapeutyczne spotykane na zachodzie m.in. bioenergetyce i masażu powięzi. Ten masaż jest skutecznym narzędziem pozwalającym rozpuścić napięcia od wewnątrz i doświadczyć stanu głębokiego rozluźnienia.

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny w ofercie Atelier Masażu Beaty Juengst w Bydgoszczy

Do masażu klasycznego należą zabiegi, które mają na celu poprawienie psychofizycznego stanu człowieka. Głównym celem tego masażu jest poprawa krążenia obwodowego, czyli ułatwienie odpływu krwi żylnej oraz doprowadzenie krwi tętniczej do tkanek. W zależności od celu, wykonuje się go całą dłonią, kostkami rąk, kciukami, stosując różną siłę ucisku w różnych miejscach ciała. Masaż klasyczny uwzględnia odpowiednie ułożenie pacjenta, zapewniając rozluźnienie mięśni poddawanych masażowi. W zależności od sytuacji, masaż klasyczny może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego. W tym masażu wykorzystuje się nie tylko bezpośrednie oddziaływanie bodźców mechanicznych na tkanki, ale również odruchowe zmiany zachodzące w ustroju w procesie neuroodruchowym.
Jest to najpopularniejszy z masaży. Oprócz stosowania w rehabilitacji i praktyce sportowej, wykorzystuje się go również w celach profilaktycznych, a jego elementy - w zabiegach z zakresu odnowy biologicznej i zabiegach spa. Stosowanie masażu klasycznego doskonale wpływa na organizm, poprawiając elastyczność, sprawność mięśni i ścięgien. Swoim działaniem wspomaga również naturalne funkcje organizmu, ułatwiając pozbywanie się szkodliwych produktów przemiany materii. Jednocześnie pozytywnie wpływa na psychikę, przynosząc uczucie odprężenia, relaksu i zadowolenia.

Masaż intuicyjny

Masaż intuicyjny w ofercie Atelier Masażu Beaty Juengst w Bydgoszczy

Masaż intuicyjny to motywowanie ciała, umysłu i duszy do pozytywnego czucia swojej istoty. Jest on autorską kompozycją różnych technik pracy z ciałem, zawierającą elementy masażu hawajskiego, ajurwedyjskiego i klasycznego. Technik masażu jest bardzo wiele, ale intencja tylko jedna - pozytywna i dająca wsparcie. Najważniejsza w sesji jest uważność masażysty kierowana na osobę masowaną. Intuicja i skupienie uwagi warunkuje ruch jego dłoni czyli uciskanie, głaskanie lub rozcieranie, tak by udzieliły wsparcia partiom mięśni, które akurat najbardziej go potrzebują. To właśnie wyczucie ciała poprzez dotyk buduje poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że ciało poznaje możliwość zdrowienia na wielu poziomach. Twoje ciało fizyczne, emocjonalne i duchowe, czyli Twoja istota zdrowieje, gdy uwalnia się od stresu i emocji dnia codziennego. Masaż intuicyjny jest masażem całego ciała, wyłączając jego intymne części, a standardowa sesja trwa 90 minut.

Masaż relaksacyjny i aromaterapeutyczny

Masaż relaksacyjny w ofertcie masaży Atelier Masażu Beaty Juengst w Bydgoszczy

Masaż ten ma przede wszystkim zastosowanie przy redukcji napięć oraz stresu. Stres atakuje zarówno małe, jak i duże partie mięśni, osłabiając nie tylko ogólne krążenie, ale także cały układ limfatyczny, który jest oparty na regularnych skurczach mięśni. Usztywnienie mięśni osłabia także układ odpornościowy, gdyż zahamowuje swobodne krążenie limfy. Rozbudowanie niektórych mięśni asymetrycznie względem innych, a także usztywnienie ich w wyniku oddziaływania długotrwałego stresu, wpływa nie tylko na sposób poruszania się, ale jednocześnie na zmniejszenie elastyczności i gracji ciała.
Masażem relaksacyjnym powinno być objęte całe ciało albo przynajmniej jego tylna strona. Zabieg wykonuje się stosując techniki roluźniające (głaskanie i rozcieranie).
Masaż ten ma na celu wyciszenie, odprężenie, zmniejszenie bólu. Prowadzi on do uzyskania równowagi fizycznej i psychicznej. Masaż ten jest szczególnie zalecany po długotrwałym wysiłku fizycznym i psychicznym. W czasie zabiegu podnosi się poziomu endorfin, co prowadzi do poczucia zadowolenia, odprężenia i gotowości do dalszego wysiłku. Spotęgowanie tego efektu można uzyskać również poprzez zastosowanie do masażu olejków aromaterapeutycznych lub kremu czekoladowego.
Masaż aromaterapeutyczny, poza leczniczą mocą dotyku, zapewnia poddanie ciała indywidualnym właściwościom naturalnych olejków eterycznych. Oleje, które podczas masowania przenikają przez skórę do układu krążenia, wywołują reakcje miejscową i ogólną. Masaż aromaterapeutyczny, jako połączenie tych dwóch elementów, stymuluje mięśnie i skórę, poprawiając krążenie krwi i limfy, pobudza regenerację komórek, wzmacnia organizm i poprawia samopoczucie, odmładzając i uzdrawiając organizm.

Masaż hawajski Lomi Lomi

Masaż Lomi Lomi w ofercie masaży Atelier Masażu Beaty Juengst w Bydgoszczy

Lomi Lomi to niezwykły masaż o prastarej tradycji i korzeniach. Jego ojczyzną są Hawaje. Kryje się za nim filozofia Huny (pradawny zespół wierzeń, który wyznacza ramy wszystkich dziedzin życia mieszkańców Polinezji i Nowej Zelandii), według której cały świat przenika energia zwana przez Hawajczyków „mana”. Masaż jest w tej filozofii instrumentem, pozwalającym odpowiednio pokierować tą energią.
Zabiegi lecznicze przeprowadzali „strażnicy tajemnicy” huny, których Polinezyjczycy zwali kahunami, a Nowozelandczycy - tehunami. Kahuna, w pojęciu europejskim, to lekarz, psycholog i kapłan w jednej osobie. Hawajscy szamani łączyli masaż ze świętym tańcem, który wykonywali wokół kamiennego ołtarza, stąd nazywano go masażem świątynnym. Rytuał ten spotykał wybrańców, którzy mieli wykonać dla swojej społeczności szczególne zadanie. Kahuni wykonywali go przez wiele godzin, a czasami nawet wiele dni, przy akompaniamencie wielogłosowych uzdrawiających pieśni.
„Lomi” jest hawajskim słowem określającym masaż. W wolnym tłumaczeniu oznacza ono uciskanie, ugniatanie, a także „dotyk aksamitną łapą zadowolonego kota”, również otwieranie się na miłość. Powtórzenie słowa „Lomi” wzmacnia jego znaczenie, podkreśla jego wyjątkowość. Lomi Lomi jest więc masażem, który przekazuje jedyne w swoim rodzaju uczucie zadowolenia, błogości i miłości.
Masaż Hawajski odbywa się na całym ciele człowieka, a także na otaczających go ciałach energetycznych. Charakterystyczne dla tej techniki jest masowanie przedramionami i wykonywanie tanecznych, pełnych gracji ruchów, przez co charakteryzuje się wyjątkową harmonią i pięknem.
Do Polski przywiózł Lomi Lomi i zeuropeizował nowozelandzki tohuna Chemi Fox. Właściwie przywiózł tylko jedną jego część - właśnie masaż Ma-uri, uważał bowiem, że jedynie ta część, jako najbardziej „fizyczna”, w najmniejszym stopniu, spośród wszystkich elementów Lomi Lomi, wymagająca włączenia czynnika psychicznego, może być zrozumiana przez Europejczyków i przez nich przyswojona.
Masaż Ma-Uri, jako część masażu Lomi Lomi, jest wykonywany rytmicznie, tanecznym krokiem, delikatnie, a jednocześnie zdecydowanie.

Masaże ajurwedyjskie

Oleje ajurwedyjskie w Atelier Masażu Beaty Juengst w Bydgoszczy

Masaże te są tradycyjnymi masażami pochodzącymi z Indii. Wywodzą się z filozofii indyjskiej - ajurwedy. Według niej wszystkie żywe formy istnienia mają tzw. doshę, czyli mieszankę trzech energii: vata, pitta i kapha, podobne do żywiołów: wody, ognia i ziemi. Dosha każdego człowieka jest unikalna; powinniśmy dostosować do niej sposób życia, dietę i ćwiczenia, które praktykujemy.
Masaż ajurwedyjski wykorzystuje olejki eteryczne, dopasowane do doshy pacjenta. Najczęściej używa się oleju sezamowego, zawierającego wartościowe kwasy tłuszczowe, żelazo, fosfor, magnez, miedź i wapń. Wszystkie te składniki mają pozytywny wpływ na skórę i komórki nerwowe. Każdy rodzaj olejku, używanego do masażu podgrzewa się do temperatury ciała, ponieważ skóra lepiej go absorbuje. Stosowane techniki to: klepanie, ugniatanie i uciskanie. Intensywność i rodzaj masażu zależą od doshy pacjenta.
Ponieważ dosha każdego człowieka jest inna, na początku spotkania, w toku rozmowy, dowiaduję się o specyficznych dla pacjenta cechach. Na tej podstawie decyduję, który olejek zastosować, a także - z jaką intensywnością będę masowała. Po trwającym 1-1,5 h masażu pozostawiam osobę masowaną pod ciepłym ręcznikiem, co jeszcze zwiększa absorpcję dobroczynnych olejków i nie prowadzi do szybkiego wychłodzenia skóry.
Przeciwwskazania: Masaż ajurwedyjski nie jest wskazany dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Masaż gorącymi kamieniami półszlachetnymi
Ratnabhyanga

Masaż gorącymi kamieniami w Atelier Masażu Beaty Juengst w Bydgoszczy

„Ratna” w sanskrycie znaczy klejnot, kamień szlachetny. „Abhyanga” to masaż, namaszczenie. Ratnabhyanga to masaż gorącymi kamieniami półszlachetnymi, kryształami górskimi i ciepłym olejem ajurwedyjskim. Ratnaabhyanga to wyjątkowo ekskluzywny masaż.
Masaż gorącymi kamieniami całego ciała ma działanie witalizujące, doskonale likwiduje napięcia i bóle mięśni, stanowi element energetyzujący dla każdego rodzaju skóry. Dodatkowo zastosowanie w 100 % naturalnych, certyfikowanych olejów ajurwedyjskich na bazie czarnego sezamu, kokosu i ziół indyjskich, wyprodukowanych wg tradycyjnych receptur, uzupełnia perfekcyjnie skomponowany masaż/zabieg dla klientów nawet najbardziej wymagających.
Masaż gorącymi kamieniami szlachetnymi (półszlachetnymi = naturalnymi, wykonanymi na zamówienie z surowców pochodzących z różnych rejonów Indii) polega przede wszystkim na masowaniu, a nie tylko na układaniu kamieni na ciele klienta. Kamienie to przede wszystkim jaspisy, karneole, awenturyn, tygrysie oko, kryształ górski, ametyst, lapis lazuli, kwarc różowy. Każdy z kamieni ma inne określone działanie na ciało. Kamienie półszlachetne, z racji swoich znakomitych właściwości regenerujących, wywierają dobroczynny wpływ na cały organizm.
Popularny masaż kamieniami bazaltowymi to nie masaż Ratnaabhyanga.

Masaż całościowy - Abhyanga

Abhyanga w dosłownym tłumaczeniu znaczy „namaszczenie”, tzn. wmasowanie oleju w ciało. Masaże olejowe, znane ze swojego pozytywnego oddziaływania na system immunologiczny, opierają się na zasadzie - im więcej stresu i napięcia doświadcza nasz organizm, tym więcej oleju potrzeba użyć do masażu.
Masaż całego ciała olejami ziołowymi Abhyanga jest jednym z najważniejszych zabiegów stosowanych w Ajurwedzie. Regularne masaże olejami pobudzają układ krążenia, koją system nerwowy i wzmacniają muskulaturę. Wspierają trawienie, oczyszczają krew i dotleniają komórki ciała, tym samym poprawiając samopoczucie fizyczne i psychiczne.

Masaż ajurwedyjski w Atelier Masażu Beaty Juengst w Bydgoszczy Masaż Abhyanga pobudza organy wewnętrzne poprzez stymulację punktów witalnych na ciele, tzw. punktów „marma” oraz kanałów energetycznych „nadis”, odpowiedzialnych za funkcjonowanie konkretnych organów. Regularne zabiegi delikatnie usuwają zanieczyszczenia z tkanek ciała.
Badania naukowe dowodzą, że masaże olejami ajurwedyjskimi intensywnie przyspieszają produkcję hormonów w skórze. Wyjaśnia to ich znane w Ajurwedzie od tysiącleci działanie odmładzające i regenerujące. Skóra i system nerwowy rozwijają sie w okresie embrionalnym człowieka z tej samej tkanki, neuroektodermy. Przez skórę z jej niezliczonymi zakończeniami nerwowymi masażysta dociera bezpośrednio do systemu nerwowego. Łagodne masaże olejowe głęboko i trwale uspokajają myśli i rozluźniają ciało.
W Ajurwedzie stosuje się przeważnie oleje ziołowe o różnym działaniu - są to oleje chłodzące, rozgrzewające, oczyszczające, uspokajające, energetyzujące, odżywiające, regenerujące, itd. Cechy te przenikają się nawzajem w działaniu i wynikają często jedna z drugiej. Najlepszymi jakościowo olejami ajurwedyjskimi są oleje ziołowe na bazie oleju z czarnego sezamu (sesamum indicum nigrum). Poprzez długotrwały proces gotowania z różnymi ziołami (1,5 kg ziół przypada na 1 litr oleju) i kilkakrotnej filtracji oleje te uzyskują delikatną strukturę, która pomaga przeniknąć olejom przez pory w skórze głęboko w tkankę łączną. Łatwość wnikania ma ogromne znaczenie terapeutyczne, jeżeli chodzi o odżywienie tkanki lub oczyszczenie organizmu ze złogów.
Stosowanie zwykłego, spożywczego oleju słonecznikowego lub oliwy z oliwek nie ma nic wspólnego z ajurwedą. Skuteczność masażu Abhyanga zależy przede wszystkim od jakości i właściwości użytego oleju.
Oleje ajurwedyjskie wzmacniają system nerwowy i immunologiczny, regenerują tkankę od wewnątrz i na zewnątrz. Poprzez dużą zawartość przeciwutleniaczy chronią skórę przed działaniem wolnych rodników, pomagają stworzyć na niej zdrowe środowisko oraz chronią przed intensywnym promieniowaniem słonecznym.

Masaż ujędrniający proszkami ziołowymi
Udvartana

Oferta masaży w Atelier Masażu Beaty Juengst w Bydgoszczy
Udvartana to masaż detoksykujący, przy którym stosuje się proszki, pasty z ziół zmieszane z olejem ajurwedyjskim lub bez. Rozróżnia się dwa rodzaje udvartany: utsadanę - delikatniejszą formę masażu, przy którym używa się proszków zmieszanych z olejem oraz udgharshanę - z użyciem suchych proszków powodujących większe tarcie i związane z nim wytwarzanie ciepła.
Proszki do masażu mają działanie diuretyczne, przeciwzapalne, detoksykujące. Zioła i zboża w składzie zawierają m.in. kwas krzemowy (jęczmień), witaminę C (agrest indyjski amla), która wzmacnia i poprawia napięcie tkanki.
Perfekcyjną receptą na Udvartanę jest kompozycja sproszkowanych ziół, kasz i specjalnych, tradycyjnych olejów ajurwedyjskich.
Zabieg udvartana pobudza krążenie krwi, wygładza nierówności skóry, działa jak peeling. Masaż udvartana zaleca się przede wszystkim ludziom silnym, o mocnym ciele lub z dużą ilością złogów. Intensywnie pobudza przemianę materii w komórkach oraz w układzie krążenia.

Masaż twarzy, dekoltu i ramion - Mukabhyanga

Oferta masaży w Atelier Masażu Beaty Juengst w Bydgoszczy

Jest to masaż i kosmetyka ajurwedyjska twarzy i dekoltu, połączona z zabiegami oczyszczania, peelingu i maseczkami z zastosowaniem naturalnych olei i produktów kosmetycznych przygotowanych według tradycyjnych receptur ajurwedyjskich. „Mukhabhyanga” - zabieg pielęgnacyjno-leczniczy twarzy. Ma działanie, relaksacyjne, pielęgnujące, regenerujące, odmładzające (stąd znany jest także pod nazwą „wieczna młodość”).
Przed masażem na twarz nakłada się oczyszczającą maseczkę ziołową, zwaną Lepam, po czym na oczyszczoną twarz wykonuje się masaż, specjalnie przygotowanym do tego olejem.
Masaż Mukhabhyanga odpręża mięśnie, stymuluje mikrokrążenie twarzy, poprawia ukrwienie skóry, czyli ujędrnia. Zapobiega powstawaniu zmarszczek, opóźnia procesy starzenia się skóry. Nadaje skórze blasku i świeżości, wspomaga oczyszczanie, jak również redukcję blizn oraz przebarwień naskórka.
Przeciwwskazania: trądzik, ropne wykwity, liszaje, zapalenia skóry, pękające naczynka.

Masaż głowy strumieniem oleju ajurwedyskiego
Shirodhara

Masaż Shirodhara w Atelier Masażu Beaty Juengst w Bydgoszczy

Masaż ten polega na masażu punktu między brwiami („trzeciego oka” - w sanskrycie: „ajna”) oraz czoła za pomocą strumienia ciepłego, ziołowego oleju ajurwedyjskiego lub mleka gotowanego z ziołami. Shirodhara jest prawdopodobnie jednym z najbardziej popularnych i najważniejszych zabiegów w ajurwedzie. Umiejętnie przeprowadzony zabieg (odpowiedni rytm, dobór oleju) pozwala na przeżycie niezwykle głębokiego relaksu, osiągnięcie wewnętrznego spokoju, harmonii i dystansu do siebie i świata, w celu mobilizacji organizmu do samoregulacji. Zabieg skuteczny jest głównie przy dolegliwościach neurowegetatywnych i zmęczeniu. Ten unikalny zabieg odczuwany jest przez klientów jako bardzo przyjemne, delikatne głaskanie lub kołysanie. Dodatkowo wykonany ręczny masaż (namaszczenie) głowy, dekoltu, ramion, pleców wzmacnia efekt zabiegu.
Działanie masażu:
- pobudza pracę gruczołów dokrewnych (przysadka, szyszynka) odpowiedzialnych za wydzielanie potrzebnych hormonów,
- poprawia pamięć, rozszerza percepcję i intuicję,
- uspokaja autonomiczny system nerwowy (nerwowość, bezsenność, lęki, stres),
- łagodzi chroniczne bóle głowy (migreny) i przeciążenia umysłowe,
- głęboko relaksuje, pobudzając aktywność fal mózgowych alfa - wprowadza w korzystny dla zdrowia stan tzw. „błogostanu”
- niweluje objawy wypalenia zawodowego, depresji i wielu innych stanów psychosomatycznych, a nawet chorób skóry.

Masaż stóp - Padabhyanga

Masaż stóp w Atelier Masażu Beaty Juengst w Bydgoszczy

Akupresurowy masaż stóp jest pochodną akupunktury i wywodzi się z medycyny chińskiej. Polega na uciskowym masażu poszczególnych punktów ciała. Pozwala nie tylko przywrócić zdrowie, poprawić samopoczucie, ale także zwiększyć energię i siły regenerujące organizm. Działa na wszystkie narządy wewnętrzne, poprawiając ich wydolność.
Masowane punkty nazwano receptorami. Są to unerwione miejsca pozostające w ścisłym związku z określonymi organami. Poprzez masaż receptorów osiągamy lepsze ich ukrwienie, a co za tym idzie, również ukrwienie określonego narządu. Dlaczego tak ważne jest ukrwienie? Krew jest środkiem transportującym nie tylko tlen, ale także wszystkie substancje odżywcze, hormony, przeciwciała, a także produkty rozpadu i różnorodne złogi. Złogi te tworzą się jedynie w miejscach źle ukrwionych (tj. nie są transportowane przez krew w celu wydalenia z organizmu) i zależnie od ich wielkości zakłócane jest ukrwienie danego narządu. W trakcie masażu powstaje sprzężenie zwrotne pomiędzy uciskanym receptorem, a danym narządem. Dzięki temu masażysta stymuluje ukrwienie narządu i jego właściwą pracę.

Masaż bańkami chińskimi

Bańki te są znane i używane w Chinach od ponad 3000 lat. Stanowią nieodłączną część lecznictwa Dalekiego Wschodu. Za ich pomocą leczy się m.in.:
- zaburzenia czynności narządów wewnętrznych,
- dolegliwości układu oddechowego,
- dolegliwości o podłożu wirusowym, przeważnie niewrażliwych na antybiotyki,
- ostre i przewlekłe infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych oraz astmę oskrzelową.
POnadto uśmierza ból i wspomaga ogólne leczenie.
W tym celu stawia się je w punktach akupunkturowych oraz w tak zwanych punktach Ashi.
Bańkami wykonuje się także masaż próżniowy, odchudzający, likwidujący celulit.
Podczas wykonywania zabiegu, intensywnie masuje się tkankę podskórną ud, pośladków czy brzucha, a także ramion. Jego efekty są widoczne już po kilku zabiegach. Przyśpiesza on krażenie krwi i przemianę materii skutecznie przyczyniając się do redukcji tkanki tłuszczowej. Masaż bańką chińską doskonale relaksuje i uspokaja, zaleca się go osobom przemęczonym, prowadzącym siedzący tryb życia, po intensywnych i wyczerpujących ćwiczeniach oraz podczas kuracji odchudzającej.
Po zabiegu skóra może być nieco zaczerwieniona i można odczuwać przyjemne ciepło. Skóra jest rozluźniona i lepiej ukrwiona. Ukrwienie masowanych miejsc daje efekty regeneracyjne, poprawia elastyczność, ujędrnia i wygładza skórę.
Osobiście nie zalecam jego wykonania w obszarach występowania żylaków.

Kawa-peeling

Oferta masaży w Atelier Masażu Beaty Juengst w Bydgoszczy

Zawarta w kawie kofeina świetnie stymuluje spalanie tkanki tłuszczowej, seria zabiegów powoduje zanik cellulitu, ale nie tylko... Drobne ziarenka kawy polerują skórę, a kofeina dodaje jej energii. Skóra jest bezpośrednim łącznikiem pomiędzy środowiskiem wewnętrznym a zewnętrznym naszego organizmu i pełni wiele funkcji. Bierze np. udział w oddychaniu, termoregulacji, wydalaniu potu, gospodarce wodnej oraz wytwarzaniu ciał obronnych organizmu. Usuwający ze skóry martwe komórki peeling kawowy, sprawia, że ten największy organ ciała człowieka - skóra, wzmacnia funkcje ochronne całego organizmu. Dobrze wmasowany peeling poprawia krążenie krwi i limfy, a to usprawnia usuwanie toksyn z komórek. Bardzo ważne zatem jest, aby była dobrze oczyszczona i odżywiona, dzięki czemu mogła prawidłowo funkcjonować.

Masaż czekoladą

Oferta masaży w Atelier Masażu Beaty Juengst w Bydgoszczy

Czekolada jest bogatym w substancje odżywcze źródłem energii i antydepresantem. Naukowo stwierdzony jej wpływ na wzrost poziomu serotoniny i endorfin w mózgu, bezpośrednio przekłada się na poprawę nastroju, wzmocnienie pozytywnego samopoczucia i nastawienia do świata. Czekolada wzmacnia odporność i układ krążenia, a także - dzięki zawartym w niej antyoksydantom - spowalnia procesy starzenia się organizmu.
Masaż czekoladą - na życzenie klienta - może rozpoczać się peelingiem całego ciała. Zalecam wykonanie peelingu kawowego przed tym masażem, dzięki czemu skóra, jak i krążenie krwi, zostaną pobudzone, pory na ciele - oczyszczone i otwarte. W efekcie masaż czekoladą będzie skuteczniejszy, a jego działanie dogłębne. Wygląd skóry, jak i jej miękkość wyraźnie się poprawią, a samopoczucie będzie wyjątkowe dobre.
Masa czekoladowa jest przygotowywana przeze mnie na bazie naturalnych produktów. Całe ciało jest nią pokrywane, a następnie przykrywane folią w celu ułatwienia wchłaniania się czekoladowych wartości do skóry. Po kilkunastu minutach wykonywany jest masaż relaksacyjny. Delikatny dotyk i wmasowywanie czekolady w skórę wyjątkowo odpręża i relaksuje. Dzięki składnikom masy czekoladowej i wcześniejszemu peelingowi - masaż ten dodaje wiele pozytywnej energii.
Skuteczność masażu czekoladą potwierdzają efekty na płaszczyźnie fizycznej i psychicznej. Są nimi bezcenna równowaga psychiczna, aksamitnie gładka, miękka, wypielęgnowana i nawilżona skóra oraz towarzyszący jeszcze długo po zabiegu, poprawiający nastrój zapach czekolady.