Masaż w Atelier

Beata Juengst - Atelier Masażu w Bydgoszczy

Masaż był obecny w moim życiu od zawsze. Wielką przyjemnością było dla mnie masowanie rodziny i znajomych, dawanie im ukojenia i relaksu. Choć nie miałam żadnego wykształcenia w tym kierunku i nie myślałam, że kiedykolwiek zajmę się tym zawodowo, masowanie intuicyjnie i w sposób naturalny postrzegałam jako podstawową formę dbania o zdrowie - zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

Po kilku latach pracy w innym zawodzie zrozumiałam, że masaż wciąż jest obecny w moim życiu i chcę zająć się nim profesjonalnie. Ukończyłam szkołę masażu klasycznego i relaksacyjnego, uzyskując tytuł technika masażu, a następnie kolejne kursy masażu ajurwedyjskiego, ujędrniającego i odchudzającego, które z pasją kontynuuję.
Jednak nie tylko masaż, sam w sobie, jest w moim życiu istotną wartością...

Serce i rozum... Ciało i emocje... Masaż.

W moim przekonaniu ciało człowieka nie jest niezależną i zamkniętą bryłą, w której umieszczono nasz umysł i wszystkie niezbędne do życia organy, narządy i procesy. Mogłabym je porównać do organicznego kostiumu łączącego wszystkie elementy i procesy, składające się na życie człowieka. Kostium ten, każdą najmniejszą cząsteczką - zarówno tą usytuowaną głęboko, jak i pozostającą na powierzchni - wchodzi w interakcje z otoczeniem, ale też z naszymi własnymi myślami i emocjami. W ten sposób nasze ciało jest czułe na każdy aspekt naszej działalności - fizycznej i psychicznej, ale także nie pozostaje obojętne na czynniki zewnętrzne.

Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy, jak nasze i cudze emocje wpływają na nasze ciało. Stres, nerwy, pośpiech, rozkojarzenie, zwątpienie i rozbicie emoncjonalne, a także podniecenie i nadmierne pobudzenie bezpośrednio stymulują napięcie mięśni, narządów i organów wewnętrznych. Wbrew przekonaniu, że jedynie mięśnie mogą utrzymywać się w napięciu, nasze wewnętrzne organy również są poddawane czynnikom stymulującym ich nadmierne napięcie lub rozluźnienie.
Beata Juengst - Atelier Masażu w Bydgoszczy Tymi czynnikami są: zbyt duża lub zbyt mała ilość wytworzonych hormonów, płynów ustojowych, kwasów, ładunków energetycznych przebiegających przez system nerwowy, itp. Zaburzenia w wewnętrznej gospodarce tymi elementami są powodowane (poza dziedziczeniem i uwarunkowaniami genetycznymi) przede wszystkim naszymi emocjami i czynnikami zewnętrznymi, które w nas je wzbudzają.
Emocje, umysł, psychika i ciało pozostają w silnym powiązaniu. Chcąc czuć się zdrowo i czuć, że żyje się w zgodzie ze sobą, nie można lekceważyć żadnego z tych elementów.

W trakcie mojej praktyki w dziedzinie masażu, poszerzając wiedzę na temat psychologii i filozofii innych kultur przekonałam się, że masaż jest kompleksowym systemem oddziaływania na człowieka - nie tylko na jego ciało. Poprzez odpowiednio skomponowaną terapię manualną, uwzględniającą kolejność masowanych miejsc, kierunek masowania, siłę nacisku oraz technikę wykonania masażu oddziałuję nie tylko na mięśnie i kości, ale także na wewnętrzne procesy organiczne - zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Dlatego dobrany i wykonany przeze mnie masaż nie jest jedynie odpowiedzią na zobrazowane zdjęciem rtg schorzenia kręgosłupa lub zdiagnozowane w placówce NFZ inne przewlekłe stany chorobowe.
Przywiązuję ogromną wagę do rozmowy z osobą, która jest zainteresowana masażem wykonanym przeze mnie. Podczas tej rozmowy dowiaduję się o jej dolegliwościach i schorzeniach, ale także poznaję jej tryb życia i pracy oraz obserwuję jej temperament. Wszelkie informacje na temat napięć emocjonalnych, problemów zdrowotnych i ogólnie rozumianych problemów życiowych pozwalają mi skuteczniej dobrać elementy terapii. Zaliczam do niej także rodzaj dobranego oleju, muzykę, tempo masażu i rozmowę.

Masaż i sztuka

Obok masażu, w moim życiu ważną rolę odgrywa sztuka, rozumiana przeze mnie jako indywidualny przekaz własnego odbioru świata. Atelier i jego otoczenie jest miejscem, w którym łączę sztukę masażu ze zdrowiem osób, które do niego zawitają. Znajdziesz w nim spokój, ciepłą atmosferę, kojący zapach, kolory dobrane tak, aby Twoje ciało i umysł odpoczywały, dźwięki współgrające z siłą i gestem moich dłoni, a także masażystę, wykonującego masaż z pasją i zaangażowaniem.

Logo Atelier stanowi obraz Edgara Degas pt. "La Toilette", który nawiązuje do skupienia uwagi na sobie, na swoim ciele w poczuciu swobody i bezpieczeństwa. Pielęgnacja ciała zdejmuje z umysłu uczucie ciężaru przygniatającego człowieka do ziemi i jest momentem w ciągu dnia, podczas którego możemy skupić się wyłącznie na sobie: wsłuchać się w siebie i obserwować ciało. Spokój i wyciszenie sprzyjają wyciszeniu i relaksowi. Lekkość i swoboda, którą widzę na tym obrazie, jest moją motywacją w masowaniu.

Beata Juengst - warsztaty masażu, masaż Shirodhara Etyka i jakość wyposażenia
Etyka Atelier bazuje na dyskrecji, swobodzie i czystości - miejsca, ludzi i atmosfery.

Masaże są wykonywane na profesjonalnym stole przeznaczonym do wykonywania masaży nie tylko klasycznych i relaksacyjnych, ale także masaży SPA, zabiegów ajurwedyjskich (tzn. z zastosowaniem specjalnych olejów) i innych. Jego solidność umożliwia wejście masażysty na stół w celu wykonania elementów zabiegu.
Stół jest wykonany z drzewa bukowego w konstrukcji bezsękowej, co gwarantuje jego wytrzymałość i odporność na pęknięcia, odkształcenia pod wpływem wilgoci i temperatury.
Stół jest wyposażony w grubą i gęstą gąbkę, pokrytą olejoodporną powłoką oraz posiada wyprofilowany rant, zatrzymujący oleje. Jego funkcjonalnością są także wymienne podgłówki: jeden klasyczny - w kształcie litery U, drugi - specjalnie wyprofilowany do zabiegów olejowych na głowę, np. Shirodhary.

Po każdym masażu łóżko jest czyszczone środkiem dezynfekującym. Każdy masaż jest wykonywany na jednorazowym podkładzie włókninowym, zapewniającym komfort (brak kontaktu ciała z chłodem powłoki stołu), a także dodatkowo gwarantującym higienę. Ja sama używam mydła antybakteryjnego - jest ono również udostępnione gościom w łazience.

Przychodząc do Atelier otrzymasz ręcznik, szlafrok i żel pod prysznic. Możesz skorzystać z kabiny prysznicowej przed i po masażu. Jeżeli nie wyrazisz takiej ochoty, możesz przebrać się w przebieralni, w którą wyposażony jest gabinet.

Beata Juengst - Atelier Masażu w Bydgoszczy
Zapraszam serdecznie