Salon masażu Atelier Masażu w Centrum Bydgoszczy

Salon Atelier Masażu Beaty Juengst w Centrum Bydgoszczy powstało z myślą o realizacji pasji, jaką jest dawanie ukojenia i relaksu oraz dbanie o zdrowie. Jako masażysta traktuję masaż nie tylko jako wykonywany zawód, ale także jako sposób na realizację swoich pasji.

Kiedy w wykonywany masaż wkładane jest serce i uwaga poświęcona osobie masowanej, staje się on sztuką, a więc oddziałuje nie tylko na ciało, ale także na stan ducha i emocji.

W Atelier Masażu Twoje zdrowie, spokój i harmonia, budują obopólną satysfakcję.
Oferuję Państwu masaż klasyczny-leczniczy, masaż intuicyjny, masaż relaksacyjny, masaż Lomi Lomi, masaże ajurwedyjskie (masaż całościowy - Abhyanga, masaż twarzy, dekoltu i ramion - Mukabhyanga, masaż ujędrniający Udvartana, masaż kamieniami półszlachetnymi - Ratnabhyanga, masaż głowy - Shirodhara, masaż stóp - Padabhyanga), masaż bańkami chińskimi, peeling kawowy i masaż czekoladą.

	

Znaczenie masażu w życiu człowieka

Zabiegi masażu to nie tylko „uczta dla ciała” i relaks dla wybranych, których można doświadczyć w salonach SPA. W procesie przemyślanej i dobranej indywidualnie kuracji ciała, podczas oferowanego przeze mnie masażu, Twoja fizyczność, jak i duchowość, harmonijnie osiągną stan równowagi. W tej harmonii odnajdziesz bezcenny potencjał do wyleczenia przewlekłych, jak i chwilowych dolegliwości.

Mądrość masażu wywodzi się z medycyny chińskiej i indyjskiej, w których choroba jest definiowana jako zaburzenie równowagi wewnętrznej człowieka, zarówno na podłożu fizycznym, jak i psychicznym. Podstawą zdrowia jest wewnętrzna harmonia, którą odnajdziesz podczas zabiegów w Atelier Masażu Beaty Juengst.

Odpowiednio dobrany zabieg masażu zapewnia, m.in.:
- oczyszczanie organizmu, usunięcie szkodliwych produktów przemiany materii w mięśniach oraz ich odżywienie dzięki rozluźnieniu - w jego efekcie stymulowane masażem krążenie krwi szybciej zaopatruje je w tlen i składniki odżywcze, gwarantując szybszą regenerację, elastyczność, jędrność i odporność,
- poprawę krążenia krwi, jej właściwy odpływ z żył, zmniejszający nacisk na tkanki i naczynia krwionośnie, co w dłuższym okresie wpływa korzystnie na regulację ciśnienia krwi, zapobieganie zanikom mięśniowym, odleżynom, itp.
- poprawę ukrwienie ciała i skóry, poprzez stymulację krążenia krwi i dopływ tlenu do komórek ciała, zapobiegający ich obumieraniu i drętwieniu,
- optymalizację nagromadzenia wody w przestrzeniach międzykomórkowych, która prowadzi do poprawy przepływu płynów tkankowych i ustrojowych, a w konsekwencji do ustąpienia obrzęków, usunięcia złogów i toksyn,
- polepszenie kondycji i wyglądu skóry - na skutek zwiększenia jej sprężystości, staje się ona gładsza, bardziej napięta,
- usuwanie obumarłych komórek naskórka, wygładzanie zabliźnień,
- poprawę czynności wydalniczych gruczołów łojowych i potowych,
- stymulację zakończeń nerwowych w skórze, która oddziałuje na narządy wewnętrzne,
- redukcję napięć i stresu, łagodzenie stanów nerwicowych i migrenowych,
- uwagę poświęconą Twojej duchowości, odnalezienie harmonii między nią i ciałem oraz utrwalenie stanu równowagi wewnętrznej.

Zapraszam na masaż.