Kosmetyki stosowane

w Atelier Masazu Beaty Juengst

Naturalne kosmetyki Lakshmi w Atelier Masażu Beaty Juengst


Masaże klasyczne, relaksacyjne, intuicyjne i Lomi Lomi

Do tej grupy masaży używane są naturalne oleje z kokosu, sezamu lub migdału. Są one podgrzewane przed nałożeniem i zaleca się ich pozostawienie na skórze po masażu, aby ich cenne właściwości wchłoneły się w ciało. Jednak na życzenie klienta olej może być wytarty z ciała po zakończonym zabiegu lub klient może zmyć go pod prysznicem.

Masaże ajurwedyjskie

Dominującą grupą kosmetyków używanych w w tej grupie masaży są produkty firmy Lakshmi.

Markę LAKSHMI stworzyło włoskie małżeństwo Franco i Linda Canteri zainspirowane filozofią Ajurwedy podczas pobytu w Indiach. Zauroczeni indyjską filozofią, postanowili przenieść jej cząstkę na grunt swoich rodzinnych stron i stworzyli serię naturalnych kosmetyków i zabiegów na ciało. Stworzony przez nich program kompleksowej pielęgnacji oparty jest na indyjskiej tradycji zachowania równowagi ciała, duszy i umysłu.
Firma z Verony, wiodąca w branży kosmetyków naturalnych, funkcjonuje od ponad 20 lat.

Produkty tej firmy to kosmetyki najwyższej jakości, stworzone na bazie czystych komponentów roślinnych. Jedynymi składnikami pochodzenia zwierzęcego jest miód i wosk pszczeli. Żaden ze składników nie pochodzi z uboju zwierząt.
Efektem prac Lakshmi jest linia kosmetyków "Made with Joy", stworzona z radością, miłością i szacunkiem dla zdrowia, piękna i harmonii z naturą. Do jej produkcji stosowane są wyłącznie naturalne, zdrowe i bezpieczne składniki roślinne.

Certyfikat ICEA

Kosmetyki Lakshmi posiadają certyfikat ICEA (Institute for Ethical and Environmental Certification), świadczący o bezpieczeństwie ludzi i środowiska, będący gwarancją wykorzystania wyłącznie surowców pochodzenia naturalnego oraz braku testowania produktów na zwierzętach.

Certyfikat AIAB

Kosmetyki LAKSHMI posiadają także certyfikat AIAB (Italian Association of Organic Farming) przyznawany przez włoskie stowarzyszenie rolnictwa ekologicznego. Firma wykorzystuje naturalne bogactwo roślinności, położonych na północy Włoch – gór Lessinia. Korzysta z ekologicznych upraw roślin i roślin dziko rosnących, bez sztucznych nawozów i pestycydów.
Do produkcji kosmetyków nie wykorzystuje tłuszczy zwierzęcych, olejów mineralnych lub pochodnych ropy naftowej, a także surowców "wysokiego ryzyka", czyli alergenów, substancji drażniących lub uznanych za szkodliwe dla zdrowia człowieka.