Kosmetyki stosowane

w Atelier Masazu Beaty Juengst

Naturalne kosmetyki Lakshmi w Atelier Masażu Beaty Juengst


Cechy olejów firmy LAKSHMI:

NNKT
Zawierają naturalne i cenne substancje, niezbędne dla zdrowia, urody skóry i ciała, tj. niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT). Znajdują się one wyłącznie w tłoczonych na zimno olejach roślinnych i ziołach, które stanowią serce produktów Lakshmi. Zapobiegają starzeniu się skóry.

NO GMO
Kosmetyki Lakshmi nie zawierają substancji modyfikowanych genetycznie.

NO ANIMAL TESTING

Kosmetyki nie testowane na zwierzętach

Kosmetyki Lakshmi nie są testowane na zwierzętach, ani nie zawierają substancji pochodzenia zwierzęcego, nie zawierają sztucznych barwników ani zapachów.

Produkty Lakshmi mają takie pH jak skóra.

Zasadniczy skład kosmetyków Lakshmi:

Zawierają 100% NMF /naturalny czynnik nawilżający - natural moisturizing factor/, składający się z soku Aloes Vera, mającego wyjątkowe właściwości nawilżające, kojące i utrzymujące wilgoć, a także - z kleju malwy i Althea/prawoślaz/. Skutkują one doskonałym nawilżeniem.

Lakshmi jest pierwszą firmą we Włoszech, która wprowadziła ekstrakty roślinne gliceryny z certyfikowanych upraw i używa ich aby zastąpić glikol propylenowy. Glicerynę roślinną uzyskuje z ziół.

Delikatny kolor nadają kosmetykom kurkuma, henna, chlorofil i aloes.

Zapachy uzyskuje się przy użyciu naturalnych olejków eterycznych, które zwiększają efektywność produktu. Olejki eteryczne otrzymywane są w procesie niskociśnieniowej destylacji w celu zachowania całej swojej energii.

Lakshmi wykorzystuje do konserwowania swoich produktów ekstrakt z pestek grejpfruta, witaminy A, E, C, olejki eteryczne i ekstrakt z soi.

Wyciąg z pestek grejpfruta rozcieńczony w certyfikowanej glicerynie roślinnej jest naturalnym środkiem konserwującym, bez żadnych negatywnych skutków ubocznych, natomiast bardzo korzystny dla skóry.

Wszystkie oleje roślinne, takie jak olej sezamowy, olej z kiełków pszenicy, olej jojoba są tłoczone na zimno, aby zachować wszystkie ich właściwości.

Kosmetyki te nie zawierają:
- politlenku etylenu, silikonów, estrów kwasu akrylowego, EDTA (kwasm etylenodiaminotetraoctowy), glikolu propylenowego, itd.
- zapachów syntetycznych
- wazeliny
- konserwantów chemicznych
- dodecylosiarczanu sodu
- barwników syntetycznych
- składników pochodzenia zwierzęcego

Kosmetyki te zawierają:
- rośliny pochodzące z upraw biodynamicznych i naturalnych
- emulgatory roślinne
- konserwanty dopuszczone przez przedsiębiorstwa wydające certyfikat Co.co.nat/So.cert, wyciąg z nasion grejpfruta, witaminę A, E i C
- olejki eteryczne w 100% czyste i naturalne
- olejki roślinne tłoczone na zimno
- ważne wskazania Ajurwedy
- liposomy kiełków pszenicy, które transportują do skóry cenne substancje nawilżające, odżywcze i odbudowujące